The Devilfish zemřel

dave ulliott the devilfish

dave ulliott the devilfish

Poker svět smutní, zemřela významná postava světové scény pokeru a té britské zvlášť. Dave „The Devilfish“ Ulliott.

Z anglického Hullu přišla v smutná zpráva. Ve věku 61 let zemřel uznávaný britský pokerový hráč David „Devilfish“ Ulliott. Prohrál svůj boj s rakovinou.

Ulliott byl jednou z nejznámějších postav britského pokeru a nebál bych se říct i toho evropského. Po historicky první výhře v Late Night Poker byl jednou z prvních velkých televizních pokerových celebrit. Svou pokerovou pověst utvrdil také pomocí titulů z WPT a WSOP.

I přes pověst bouřliváka, kterým bezesporu byl a to nejen ve svém mládí, měl Devilfish mnoho přítel a obdivovatelů. Pokud si chcete udělat obrázek, jaký vliv ve světě pokeru má, podívejte se na jeho Facebook stránku, která byla zahlcena zprávami přejícími uzdravení od fanoušků a přátel z celého světa.

David „Devilfish“ Ulliott si v průběhu své bohaté kariéry na živých turnajích přišel na více než $6 milionů, čímž se zařadil na aktuální druhou příčku v britském žebříčku hráčů s nejvyššími celkovými výhrami. Více už si vydělal jen Sam Trickett.

Přestože se Ulliott v posledních letech již za stoly velkých pokerových festivalů objevoval jen výjimečně, svým životním příběhem a dlouhým seznamem úspěchů si své své rodné zemi vydobyl status obdivovaného hráče, jehož odchod je jednou z nejčernějších událostí v historii této hry.